Wszystkie edycje

edycja 2018
edycja 2017
edycja 2016
edycja 2015
edycja 2014

Edycja 2016

Wystawa Ogrodów Świętojańskich

Wystawa Ogrodów Świętojańskich odbywa się corocznie w ramach Jarmarku Świętojańskiego na wrocławskim Rynku. Ideą wydarzenia jest nawiązanie do tradycji Nocy Świętojańskiej jako święta wiosny, radości i kwiatów. Autorskie projekty ogrodów pokazowych oraz aranżacji florystycznych skupione są wokół Pręgierza.

Wrocław - edycja 2016

poniedziałek, 16 kwietnia 2018

Wystawa Ogrodów Świętojańskich 2016 to nie tylko projekty ogrodów. Z inicjatywy organizatora PIANOFORTE Agencji Artystycznej w jednym z obszarów przy wrocławskim Pręgierzu zaaranżowano ogród zabaw dla dzieci. W porozumieniu z producentem urządzeń dla najmłodszych, wrocławską firmą Muller Sp. z o.o. na płycie Rynku ustawiono kolorowe karuzele z kaczuszkami i konikami przeznaczone dla najmłodszych maluchów oraz „skrzynię rozmaitości” dla nieco starszych dzieci, które poprzez zabawę mogą rozwijać zdolności manualne. W wystawie pojawili się też stali uczestnicy – Galeria Ogrodnicza Zielone Centrum, która tym razem zaprezentowała ogród pn. „Zielona Przystań” z wykorzystaniem drewnianej łodzi. Całą koncepcje włącznie z łodzią zdominowała kojąca barwa zieleni. Ogród pokazowy zaprezentowała również architekt Monika Czarnecka – Bednarek z pracowni PlanT we Wrocławiu. W ekspozycji pojawiły się elementy z drewna, betonu architektonicznego i folkowe inspiracje.

Projekty pokazowe w roku 2016 to pokazanie nowych trendów w sztuce projektowania ogrodów.

„Zielona Przystań” - realizacja Zielone Centrum

„Zielona Przystań” - projekt i realizacja Zielone Centrum

Nietuzinkowy projekt ogrodu pokazowego „Zielona Przystań” to alternatywa dla miejskiego zgiełku i oaza spokoju dla tych, którzy chcą wypocząć pośród zieleni w samym sercu wrocławskiego Rynku.

Najważniejszym elementem ogrodu jest drewniana łódka obsadzona kwiatami i drzewami. W ogrodzie przygotowano też drewniany pomost, do którego za pomocą lin przycumowana jest łódź. Pomost stanowi też miejsce do wypoczynku dla odwiedzających. Obok w kolorowych wiadrach posadzono kwiaty. Tuż przy wrocławskim Pręgierzu umieszczono siedzisko - ławkę z palet jako kolejne miejsce do wypoczynku i delektowania się zielenią.

Projekt ogrodu „Zielona Przystań” - Zielone Centrum

Efekt finalny ogrodu „Zielona Przystań” - Zielone Centrum

Efekt finalny ogrodu „Zielona Przystań” - Zielone Centrum

„Zieleń na MUR BETON” - realizacja PlanT Wrocław

Ogród „Zieleń na MUR BETON” – projekt i realizacja PlanT Wrocław

Ogród pokazowy „Zieleń na MUR BETON” to zgrabne połączenie nowoczesności z folkiem. W ogrodzie zastosowano elementy wykonane z betonu architektonicznego i umieszczono formy wycięte w kształt folkowych wzorów. W projekcie wykorzystano różne materiały i struktury, dzięki temu w ogrodzie znajdziemy klasyczny drewniany taras, zielony trawnik, ale również kruszywa ogrodowe i betonowe donice. Ciekawy element stanowi ściana wykonana na bazie płyt ze strukturą betonu architektonicznego, którego tło wypełnia lustrzana tafla z folkowym wzorem i zielony mech tzw. „chrobotek”. W ogrodzie umieszczono także „betonowy” leżak z podnóżkami jako nowoczesna alternatywa dla klasycznych mebli ogrodowych.

Projekt ogrodu „Zieleń na MUR BETON” - PlanT Wrocław

Projekt ogrodu „Zieleń na MUR BETON” - PlanT Wrocław

Efekt finalny ogrodu „Zieleń na MUR BETON” - PlanT Wrocław

Efekt finalny ogrodu „Zieleń na MUR BETON” - PlanT Wrocław

„Ogród Zabaw” - prezentacja Muller Jelcz-Laskowice Sp. z o.o.

„Ogród Zabaw” – prezentacja Muller Jelcz – Laskowice Sp. z o.o.

Propozycja „Ogrodu Zabaw” została skierowana głównie do najmłodszych odwiedzających Jarmark Świętojański wraz z rodzicami. Część obszaru przy wrocławskich Pręgierzu przeznaczono na umieszczenie ogrodowych urządzeń rozrywkowych dla dzieci. „Ogród Zabaw” zawiera dwie karuzele wolnoobrotowe napędzane pedałami i kącik edukacyjno - zabawowy w formie oszklonej „Skrzyni rozmaitości”. Kolorowe karuzele z kaczuszkami i konikami umilają czas najmłodszym dzieciom. „Skrzynia rozmaitości” przeznaczona jest dla nieco starszych dzieci, które poprzez zabawę mogą ćwiczyć zdolności manualne i logicznego myślenia.

Projekt karuzeli „Kaczuszki” - Muller Jelcz-Laskowice Sp. z o.o.

Projekt karuzeli „Koniki” - Muller Jelcz-Laskowice Sp. z o.o.

Projekt urządzenia do zabawy „Skrzynia Rozmaitości” - Muller Jelcz-Laskowice Sp. z o.o.

Organizator i Realizacja: pianoforte jarmarki polskie Pojawi.pl wrocław

Copyright © 2011-2024 - Pianoforte Agencja Artystyczna
Wszelkie prawa zastrzeżone.

» Regulamin strony internetowej