Spot radiowy

Jarmark Świętojański 2019

Przestrzeń wrocławskiego Rynku już wkrótce zamieni się w magiczny świat Ogrodów Świętojańskich. Klimat,,ognia i wody’’ zawita do nas już 17 maja i trwać będzie do 24 czerwca, a to za sprawą Jarmarku Świętojańskiego. Wydarzenie zlokalizowane będzie na Rynku przy Pręgierzu, ulicach Oławskiej i Świdnickiej. Prace montażowe rozpoczną się już 10 maja.

Świętojańskie plażowanie

Gorący piasek na jedynej we Wrocławiu plaży w centrum miasta, kolorowe leżaki, kwitnące ogrody świętojańskie - wprowadzą odwiedzających w letni, sielski nastrój. Plaże, jak co roku będą tworzyły atrakcyjną strefę wypoczynku - obszar, który będzie kojarzyć się z wakacjami i świeżością. To wszystko utrzymane w wakacyjnym klimacie będzie dostępne przez ponad miesiąc na wrocławskim Rynku.

 

Wśród Plaż Świętojańskich powstanie strefa relaksu. Pośród piaszczystych nadmorskich pergol poczujemy prawdziwie letni klimat plażowania, delektując się orzeźwiającymi napojami w towarzystwie przyjaciół, rodziny czy siebie samego😊

Relaks wśród ogrodów świętojańskich na wrocławskim Rynku

Na tle zabytkowej części Rynku – obszar wokół Pręgierza zamieni się ponownie w zielone i kolorowe otoczenie.

 

Obszar tegorocznych Ogrodów Świętojańskich zostanie wzbogacony o nowe konstrukcje ogrodowe. W tym roku aranżacje ogrodów tradycyjnie zlokalizowane będą w okolicy Pręgierza, wokół domku z napojami Młynówka. Pojawią się nowe rośliny oraz nowoczesna architektura ogrodowa. Nie zabraknie ciekawych zestawień, naturalne materiały połączone zostaną z roślinnością. Dzięki temu zachowana zostanie swoboda i lekkość kompozycji ogrodowych.

 

Pośród zieleni i letnich, koktajlowych aranżacji będzie można zrelaksować się i miło spędzić czas.

Smakowite pyszności z różnych stron świata

Różnorodne smakołyki, tradycyjne polskie specjały – wszystko to zagości na wrocławskim Rynku.
Między innymi: węgierski kołacz, francuskie naleśniki. Dla łasuchów nie zabraknie słodkich letnich przysmaków: gofrów, żeli, tęczowej waty cukrowej, owoców w czekoladzie i wiele innych. Odpoczywając w zaciszu Ogrodów Świętojańskich będzie można także ugasić pragnienie, kosztując napojów z domku pod nazwą Młynówka.

 

Tradycyjnie dla smakoszy nie zabraknie góralskich oscypków, litewskich wędlin, chlebów i sękaczy, tureckiej baklavy.

Niezwykłe unikaty w drewnianych domkach

W centrum Wrocławia znów pojawią się drewniane domki. Tradycyjnie Jarmark odbędzie się wzdłuż ulicy Świdnickiej oraz ulicy Oławskiej. Wrocławianie będą mogli wybierać upominki wśród unikatowej, designerskiej biżuterii, oryginalnej ceramiki artystycznej, bursztynów, ekologicznych wyrobów z naturalnych materiałów min.: drewna i lnu.

 

Oprócz naszych regionalnych wyrobów będzie można zakupić również wyjątkowe produkty z zagranicy: Tybet, Nepal, Indie, Tajlandia, Mozambik, Kongo czy Uganda wprowadzą trochę egzotyki do Europejskiej Stolicy Kultury.

 

Nowością będą wykonane ręcznie torebki damskie inspirowane lokalną kulturą mazurskich rejonów oraz zwiewne szale i delikatne apaszki.

 

Będzie można także podziwiać rękodzielników przy pracy np. kowala, który wykuje podkowę na szczęście.

Atrakcje Jarmarku Świętojańskiego - doskonała zabawa w letnim klimacie

Jarmark Świętojański to nie tylko letnie, magiczne ogrody i szał zakupów w drewnianych domkach. Nie zabraknie atrakcji, pośród których każdy znajdzie coś dla siebie.

 


Wystawa prac wrocławskich florystów, warsztaty florystyczne, zabawy i konkursy dla najmłodszych utrzymane w letnim, radosnym klimacie są nieodzowną częścią Jarmarku Świętojańskiego. Szczegółowy program wydarzeń już wkrótce!

 

Na Jarmark Świętojański zapraszamy od 17 maja do 24 czerwca 2019 r.

 

Codziennie od godz. 10.00

 

Więcej informacji na:

jarmarkswietojanski.com

facebook.com/JarmarkiSwietojanskie

Materiały prasowe

Wszystkie zdjęcia, które zostały umieszczone w tym dziale można bezpłatnie wykorzystywać w publikacjach prasowych do celów prezentujących wyłącznie Jarmark Świętojański we Wrocławiu, z dopiskiem „fot. Pianoforte Agencja Artystyczna - www.jarmarkswietojanski.com”.

Organizator i Realizacja: pianoforte jarmarki polskie wrocław
Wykonawcy ogrodów: zielone centrum Imperata Świąteczne Atelier Form Walls
Partnerzy: Terra Group Inoplex Tim Donice Studio Donic Haste Garden Leśna Huta Szkła Szkółka Ozdobne.pl Tuergium
Ogrodowy Salon Drewdon Szkółka Wójcik Ogrodolandia

Copyright © 2011-2019 - Pianoforte Agencja Artystyczna
Wszelkie prawa zastrzeżone.