Dla wystawców

Informujemy, że przyjmujemy zgłoszenia na
Jarmark Świętojański Wrocław 2021

Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w Jarmarku Świętojańskim w charakterze wystawcy, zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami i procedurą zgłoszenia.

Szczegółowe zasady przyjmowania i weryfikacji zgłoszeń, plany Jarmarku Świętojańskiego Wrocław 2021 oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się w punkcie nr 26.

1. Jaki jest termin Jarmarku Świętojańskiego?

Jarmark Świętojański odbędzie się w terminie od 21 maja do 28 czerwca.

2. Gdzie odbędzie się Jarmark Świętojański?

Jarmark Świętojański odbędzie się na wrocławskim Rynku – w obszarze wokół Pręgierza, ulicy Oławskiej od ulicy Szewskiej do Rynku i Świdnickiej od przejścia podziemnego do Rynku.

3. W jakiego typu stoiskach może być prowadzona sprzedaż na Jarmarku Świętojańskim?

Sprzedaż na Jarmarku Świętojańskim odbywać się będzie wyłącznie z domków drewnianych. Nie ma możliwości prowadzenia sprzedaży z namiotów, foodtrucków lub ustawiania indywidualnych ekspozycji i prowadzenia sprzedaży poza domkiem.

4. Jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać wystawcą? Kto może wziąć udział w Jarmarku?

W Jarmarku Świętojańskim mogą uczestniczyć: osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, osoby prawne, stowarzyszenia, fundacje, organizacje pożytku publicznego.

Aby zostać wystawcą, należy uzupełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy, pozytywnie przejść weryfikację oraz dopełnić formalności określone przez Organizatora.

5. Jaki asortyment przyjmowany jest na Jarmark Świętojański?

Artykuły przemysłowe, rękodzieło i rzemiosło – artystyczne wyroby własne, dekoracje i ozdoby, ceramika, biżuteria, mydła i kosmetyki naturalne, ręcznie szyte zabawki z naturalnych materiałów, wyroby regionalne (w tym góralskie), kubki pamiątkowe z nadrukiem, pamiątki, wyroby ze szkła, świece, metaloplastyka, galanteria, torby, odzież artystyczna.

Artykuły spożywcze – regionalne sery i wędliny, pieczywo i wypieki, konfitury, miody, nalewki, wyroby czekoladowe i słodycze, zioła i przyprawy, kawy i herbaty, produkty naturalne i wegańskie.

6. Od kiedy można zgłaszać się na Jarmark w charakterze wystawcy?

Od momentu uruchomienia formularza zgłoszeniowego.

7. Do kiedy trwa przyjmowanie zgłoszeń?

Zgłoszenia będą przyjmowane do wyczerpania miejsc handlowych.

8. Jak długo trwa weryfikacja zgłoszeń?

Przyjmowanie formularzy zgłoszeniowych odbywa się w trzech terminach:

I tura – do 23 marca 2021 – ogłoszenie wyników weryfikacji nastąpi do 26 marca 2021, Zgłaszający otrzymają informację na wskazany w formularzu adres e-mail,

II tura – od 27/28 marca do 6 kwietnia 2021 – ogłoszenie wyników weryfikacji nastąpi do 9 kwietnia 2021, Zgłaszający otrzymają informację na wskazany w formularzu adres e-mail,

III tura – od 10/11 kwietnia do 16 kwietnia 2021 – ogłoszenie wyników weryfikacji nastąpi 19 kwietnia 2021, Zgłaszający otrzymają informację o pozytywnym wyniku weryfikacji na wskazany w formularzu adres e-mail.

Lokalizacje, które pozostaną dostępne po zakończeniu wszystkich trzech etapów weryfikacji od 20.04.2021r., będą podlegały indywidualnym ustaleniom.

Odpowiadamy wyłącznie na zaakceptowane zgłoszenia.

9. Ile kosztuje wynajęcie domku?

Koszty wynajęcia domku Zgłaszający i Organizator ustalają indywidualnie na podstawie propozycji cenowej Zgłaszającego określonej w Formularzu Zgłoszeniowym wg zasad przyjmowania i weryfikacji zgłoszeń.

10. Czy trzeba mieć własny domek?

Zapewniamy wystawcom drewniane domki handlowe. Wyjątkiem są firmy gastronomiczne, które jeśli chcą uczestniczyć w Jarmarku zobowiązane są prowadzić sprzedaż we własnym stoisku drewnianym w pełni przystosowane do sprzedaży w plenerze, charakterem nawiązujące do stylistyki Jarmarku Świętojańskiego i spełniającym wymogi Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej.

11. W jaki sposób można zgłosić chęć udziału w Jarmarku z własnym domkiem drewnianym?

W formularzu zgłoszeniowym należy podać, jaka jest potrzebna powierzchnia handlowa, szczegółowe wymiary domku, specyfikację techniczną, zdjęcia lub wizualizację

12. Czy można prowadzić sprzedaż z namiotu/foodtrucka lub przygotować indywidualną ekspozycję asortymentu, w przypadku, gdy nie potrzebuję domku?

Nie ma takiej możliwości. Sprzedaż może być prowadzona wyłącznie z domków drewnianych udostępnianych przez organizatora lub drewnianych domków własnych zaakceptowanych przez organizatora.

13. Czy mogę wynająć domek tylko na weekend/tydzień…?

Nie ma takiej możliwości. Domek jest udostępniany wystawcy na cały okres Jarmarku. Podejmując decyzję o udziale należy być przygotowanym na prowadzenie sprzedaży każdego dnia Jarmarku, codziennie w godzinach od 10.00 do 21.00.

14. Czy można wynająć tylko połowę domku?

Istnieje taka możliwość, ale pod warunkiem, że uda się zagospodarować drugą połowę domku. Nie dajemy jednak takiej gwarancji.

15. Jakie wymiary posiada domek udostępniany przez organizatora?

Domek ma wymiary: 3m – szerokość, 2m – głębokość.

16. Czy można samodzielnie wybrać lokalizację domku?

Tak. Zgłaszający określa w formularzu zgłoszeniowym wybraną lokalizację spośród dostępnych w danym momencie domków. Propozycja lokalizacji podlega akceptacji przez Organizatora. Ostateczną lokalizację akceptuje Organizator.

17. Czy można wyeksponować asortyment przed domkiem?

Tak, ale trzeba pamiętać, że ekspozycja, powinna być estetyczna i przygotowana w taki sposób, aby nie blokowała ciągów komunikacyjnych oraz nie przeszkadzała odwiedzającym i innym wystawcom.

18. Czy będzie zapewniony dostęp do przyłącza elektrycznego?

Tak. Każdy domek udostępniony przez organizatora wyposażony jest w podstawową instalację elektryczną.

19. Jak określić zapotrzebowanie na energię elektryczną?

Jeśli zapotrzebowanie na energię elektryczną ogranicza się do oświetlenia, zasilania kasy fiskalnej itp. to wystarczy zasilanie jednofazowe o mocy ok. 2- 3 kW.

Jeśli w domku będą używane dodatkowe urządzenia tj. np. lodówka, czajnik, należy sporządzić listę tych urządzeń, sprawdzić ich zapotrzebowanie na tabliczkach znamionowych lub instrukcji obsługi i podać wartość sumaryczną. Jeśli zapotrzebowanie przekracza 4 kW, wtedy konieczne jest zasilanie trójfazowe (siłowe).

20. Czy będzie możliwy dostęp do wody?

Tak, dla wystawców będzie udostępniony punkt poboru wody.

21. Czy można podjechać pod domek w celu zatowarowania?

Tak, ale tylko w wyznaczonych godzinach. Zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta miasta Wrocław dostawy mogą odbywać się wyłącznie w godzinach porannych od 6.00 do 9.00.

22. Czy można parkować samochód za domkiem/obok domku?

Nie ma takiej możliwości. Lista parkingów w pobliżu Jarmarku Świętojańskiego jest dostępna » tutaj.

23. Czy można prowadzić reklamę w domku w formie komunikatów głosowych?

Nie można prowadzić reklamy w takiej formie.

24. Czy można umieścić baner reklamowy na domku?

Stosowanie reklamy w formie banerów reklamowych, roll’upów, reklam świetlnych, stojaków reklamowych jest co do zasady zabronione. Wynika to z Uchwały o Wrocławskim Parku Kulturowym „Stare Miasto” obowiązującej w ścisłym centrum staromiejskim miasta Wrocław. Więcej informacji » tutaj.

25. W jaki sposób można zgłosić chęć udziału w Jarmarku Świętojańskim?

Chęć udziału w Jarmarku Świętojańskim można zgłosić poprzez wysłanie formularza zgłoszeniowego.

26. Czy jesteś zdecydowany wysłać formularz zgłoszeniowy dotyczący udziału w Jarmarku Świętojańskim w charakterze Wystawcy?

» Przejdź dalej

Organizator i Realizacja: pianoforte jarmarki polskie wrocław

Copyright © 2011-2021 - Pianoforte Agencja Artystyczna
Wszelkie prawa zastrzeżone.