Spot radiowy

Jarmark Świętojański 2018

Przestrzeń wrocławskiego Rynku już wkrótce zamieni się w magiczny świat ogrodów świętojańskich. Klimat,,ognia i wody’’ zawita do nas już 18 maja i trwać będzie aż do 25 czerwca, a to za sprawą Jarmarku Świętojańskiego. Wydarzenie zlokalizowane będzie na Rynku przy Pręgierzu, ulicach Oławskiej i Świdnickiej. Prace montażowe rozpoczną się 19 maja.

Świętojańskie plażowanie

Gorący piasek na jedynej we Wrocławiu plaży w centrum miasta, kolorowe leżaki, kwitnące ogrody świętojańskie wprowadzą odwiedzających w letni, sielski nastrój. Plaże jak co roku będą tworzyły atrakcyjną strefę wypoczynku - obszar, który będzie kojarzyć się z wakacjami i świeżością. To wszystko utrzymane w wakacyjnym klimacie będzie dostępne przez cały miesiąc na wrocławskim Rynku.

Strefa relaksu wśród plaż świętojańskich uzupełniona zostanie o konstrukcję drewnianą. Zaaranżowanie tarasu powstanie z myślą o najmłodszych, jak i tych starszych odwiedzających chcących choć na chwilę schować się przed promieniującym słońcem.

Relaks wśród ogrodów świętojańskich na wrocławskim Rynku

Obszar wokół Pręgierza ponownie zamieni się w bajecznie zielone i kolorowe otoczenie. Podziwiać będzie można zielone konstrukcje ogrodowe na tle zabytkowej części Rynku. Tegoroczne „ogrody świętojańskie” zaskoczą nas niezwykłymi aranżacjami. Pojawi się mnóstwo unikatowych roślin oraz nowoczesna architektura ogrodowa. Nie zabraknie ciekawych zestawień, naturalne materiały połączone zostaną z roślinnością. Dzięki temu zachowana zostanie swoboda i lekkość kompozycji ogrodowych. Pojawią się również aranżacje w klimacie magicznego ogrodu oraz w stylu śródziemnomorskim i ekologicznym. We wszystkich stylach zachowany zostanie minimalizm i nawiązanie do charakterystyki natury - harmonijnej i pełnej spokoju. Koncepcja ogrodu Eko będzie skłaniała do refleksji oraz będzie zwracała uwagę na aktualny problem wycinki drzew.

Nowoczesny styl ogrodów wzbogacony zostanie w oświetlenie ledowe, konstrukcje drewniane oraz ekspozycje mebli ogrodowych. Pośród zieleni i letnich, koktajlowych aranżacji będzie można miło spędzić czas i zrelaksować się w towarzystwie przyjaciół i rodziny. Każdy ogród jest inny - jedyny w swoim rodzaju, dzięki temu każdy z pewnością poczuje magiczny klimat Nocy Świętojańskiej.

Odpoczywając w zaciszu Ogrodów Świętojańskich będzie można także ugasić pragnienie w drewnianym domku z napojami pod nazwą „Młynówka”.

Smakowite pyszności z różnych stron świata

Różnorodne smakołyki, tradycyjne polskie specjały – wszystko to zagości na wrocławskim Rynku. Kto zgłodnieje, może skosztować tradycyjnych dań kuchni polskiej, a także między innymi: węgierskiego kołacza i langosza, francuskich naleśników. Dla łasuchów nie zabraknie słodkich letnich przysmaków: gofrów, żeli, tęczowej waty cukrowej, owoców w czekoladzie i wiele innych. Tradycyjnie dla smakoszy nie zabraknie góralskich oscypków, litewskich wędlin, chlebów i sękaczy, tureckiej baklavy, kaw, herbat i przypraw z całego świata.

Po raz pierwszy spróbować będzie można lizaków piernikowych, włoskich pralin z kremowym wnętrzem, ekologicznego pieczywa z dyni i marchewki oraz bałkańskich specjałów z południa Europy, takich jak borek bałkański. Dla miłośników wegańskich potraw proponujemy zagościć na ulicę Oławską i Świdnicką – znajdziemy tam słynną chałwę turecką, baklavę sosy oraz pasty. Dla wegetarian – między innymi wspomniany wcześniej borek bałkański.

Niezwykłe unikaty w drewnianych domkach

W centrum Wrocławia znów pojawią się drewniane domki. Tradycyjnie Jarmark odbędzie się wzdłuż ulicy Świdnickiej oraz ulicy Oławskiej. Wrocławianie będą mogli wybierać upominki wśród unikatowej, designerskiej biżuterii, oryginalnej ceramiki artystycznej, bursztynów, ekologicznych wyrobów z naturalnych materiałów min.: drewna i lnu.

Oprócz naszych regionalnych wyrobów będzie można zakupić również wyjątkowe produkty z zagranicy – Tybet, Nepal, Indie, Tajlandia, Mozambik, Kongo czy Uganda wprowadzą trochę egzotyki do Europejskiej Stolicy Kultury. Będzie można także podziwiać rękodzielników przy pracy np. kowala, który wykuje podkowę na szczęście.

Atrakcje Jarmarku Świętojańskiego - doskonała zabawa w letnim klimacie

Jarmark Świętojański to nie tylko letnie, magiczne ogrody i szał zakupów w drewnianych domkach. Na Wrocławian i odwiedzających wrocławski Rynek czekają również inne niespodzianki. Nie zabraknie atrakcji, pośród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Już w sobotę 10 czerwca odbędzie się wystawa florystyczna przy Pręgierzu, podczas której będzie można podziwiać prace florystów.

W niedzielę 11 czerwca od godz. 13 na wrocławskim Rynku zaplanowano zabawy dla dzieci i rodziców. Wśród ogrodów świętojańskich na rodziców z dziećmi będzie czekać program zabaw pod nazwą „Szaleństwa Ciotki Karolci”. Będzie można wziąć udział w różnorodnych konkursach świętojańskich. Nie zabraknie zabaw tanecznych, na których uczestnicy będą witać lato, a obraz atrakcji dopełniać będzie ogród zabaw dla dzieci.

Jarmark Świętojański nie może się odbyć bez obchodów Nocy Świętojańskiej, toteż 18 czerwca, w niedzielę pod okiem grupy wrocławskich florystów zostaną przeprowadzone warsztaty florystyczne, a następnie odbędzie się pokaz i konkurs na najładniejszy wianek.

Na Jarmark Świętojański zapraszamy od 26 maja do 26 czerwca 2017 r.
Codziennie od godz. 10:00.

Więcej informacji na:
jarmarkswietojanski.com
facebook.com/JarmarkiSwietojanskie

Materiały prasowe

pdfPobierz informację prasową

Wszystkie zdjęcia, które zostały umieszczone w tym dziale można bezpłatnie wykorzystywać w publikacjach prasowych do celów prezentujących wyłącznie Jarmark Świętojański we Wrocławiu, z dopiskiem „fot. Pianoforte Agencja Artystyczna - www.jarmarkswietojanski.com”.

Organizator i Realizacja: pianoforte jarmarki polskie wrocław
Patronat Medialny: radio eska
Wykonawcy ogrodów: zielone centrum Gnejsy Pl MIA Studio Gabeco Gnejsy Premium
Partnerzy: Bielak Stolarstwo Led Studio Szkółka Drzew i Krzewów Bruk Bet Bettoni Kruszywa Margo Happy Cocooning
Macor Metalico Mar-Dar

Copyright © 2011-2015 - Pianoforte Agencja Artystyczna
Wszelkie prawa zastrzeżone.